Informace o střelnici

Úryvek z provozního řádu střelnice:

Střelnice Jílové je určena pro sportovní a výcvikovou střelbu z místa z ručních zbraní z pevných střeleckých stanovišť i za pohybu. Má charakter stálé, otevřené, nekomerční střelnice, která je určena ke střelbě z krátkých a dlouhých kulových zbraní a dále ke střelbě z automatických zbraní, historických zbraní, neletálních zbraní a brokovnic za vymezených podmínek. Podle státní normy ČSN 39 5401 je střelnice klasifikována jako střelnice kategorie A, třídy 1 a skupiny K i H.

 1. Umístění střelnice: střelnice se nachází v bývalém lomu na kámen asi 500 m na jih od okrajů obcí Radčice a Jílové, v těsné blízkosti křižovatky silnic 3. třídy spojujících obce Jirkov, Radčice a Jílové. Střelnice je přístupná po nezpevněných cestách z jihu a severu. GPS souřadnice střelnice jsou 50.665N, 15.286E, nadmořská výška je 550 m/m. Střelnice je tvořena střeleckým prostorem se dvěma úseky A a B a týlovým prostorem.
 2. Určení střelnice: střelnice je určena pro
  1. sportovní a výcvikovou střelbu civilních osob,
  2. výcvik v rámci střelecké přípravy příslušníků ozbrojených složek (Policie ČR, Vězeňská služba ČR, obecní policie),
  3. střelbu v rámci zkoušek odborné způsobilosti k získání zbrojního průkazu.
 3. Střelecký prostor: je tvořen dvěma samostatnými úseky A a B:
  úsek A – určen pro střelbu z místa z pevných střeleckých stanovišť pod střeleckým přístřeš-kem na vzdálenost 10 až 50 m a pro střelbu z volné plochy před střeleckým přístřeškem z místa i za pohybu na vzdálenost 10 – 45 m;
  úsek B – určen pro střelbu z místa z pevného střeleckého stanoviště na vzdálenost 100 m.
  Současná střelba na obou úsecích není dovolena. Oprávnění ke střelbě na obou úsecích odpovídají třídě střelce podle stupně jeho vycvičenosti v souladu s částí 4.5.
 4. Týlový prostor: je tvořen provozní buňkou za střeleckým přístřeškem, v níž je uložena lékárnička a hasicí přístroje (2 ks).

strelnice_nakres

Legenda:
OPA / OPB – ohrožený prostor střeleckého úseku A / B, HS – hlavní směr střelby (společný pro oba úseky), 1 – střelecký přístřešek na úseku A s 6 – 9 střeleckými stanovišti, 2 – střelecké stanoviště na úseku B, 3 – provozní budova s lékárničkou a hasicími přístroji, 4 – výstřelný prostor úseku A, 5 – výstřelný prostor úseku B, 6 – záchytná skála (společná pro oba úseky), 7 – zemní val (společný pro oba úseky)

 

Aktuality

Členské schůze

Členské schůze obou spolku se budou konat 28.1.2020 od 17 hodin v hasičárně v Jirkově (Železný Brod, Jirkov 2).

ČÍST DÁLE

Vážení střelci, v sobotu 9.11. 2019 bude střelnice z technických důvodů otevřena jen do 14 hodin. Děkujeme za pochopení.

ČÍST DÁLE

střelnice 25.10.2019

V pátek  25. října 2019 bude střelnice uzavřena. Důvodem je pořádání akce pro uzavřenou skupinu střelců. Děkujeme za pochopení.

ČÍST DÁLE

Kontakty

Český střelecký svaz, z.s.
Sportovně střelecký klub Jílové,
reg. č. 0256
Jiráskova 133, 511 01 Turnov