Informace o střelnici

Úryvek z provozního řádu střelnice:

Střelnice Jílové je určena pro sportovní a výcvikovou střelbu z místa z ručních zbraní z pevných střeleckých stanovišť i za pohybu. Má charakter stálé, otevřené, nekomerční střelnice, která je určena ke střelbě z krátkých a dlouhých kulových zbraní a dále ke střelbě z automatických zbraní, historických zbraní, neletálních zbraní a brokovnic za vymezených podmínek. Podle státní normy ČSN 39 5401 je střelnice klasifikována jako střelnice kategorie A, třídy 1 a skupiny K i H.

 1. Umístění střelnice: střelnice se nachází v bývalém lomu na kámen asi 500 m na jih od okrajů obcí Radčice a Jílové, v těsné blízkosti křižovatky silnic 3. třídy spojujících obce Jirkov, Radčice a Jílové. Střelnice je přístupná po nezpevněných cestách z jihu a severu. GPS souřadnice střelnice jsou 50.665N, 15.286E, nadmořská výška je 550 m/m. Střelnice je tvořena střeleckým prostorem se dvěma úseky A a B a týlovým prostorem.
 2. Určení střelnice: střelnice je určena pro
  1. sportovní a výcvikovou střelbu civilních osob,
  2. výcvik v rámci střelecké přípravy příslušníků ozbrojených složek (Policie ČR, Vězeňská služba ČR, obecní policie),
  3. střelbu v rámci zkoušek odborné způsobilosti k získání zbrojního průkazu.
 3. Střelecký prostor: je tvořen dvěma samostatnými úseky A a B:
  úsek A – určen pro střelbu z místa z pevných střeleckých stanovišť pod střeleckým přístřeš-kem na vzdálenost 10 až 50 m a pro střelbu z volné plochy před střeleckým přístřeškem z místa i za pohybu na vzdálenost 10 – 45 m;
  úsek B – určen pro střelbu z místa z pevného střeleckého stanoviště na vzdálenost 100 m.
  Současná střelba na obou úsecích není dovolena. Oprávnění ke střelbě na obou úsecích odpovídají třídě střelce podle stupně jeho vycvičenosti v souladu s částí 4.5.
 4. Týlový prostor: je tvořen provozní buňkou za střeleckým přístřeškem, v níž je uložena lékárnička a hasicí přístroje (2 ks).

strelnice_nakres

Legenda:
OPA / OPB – ohrožený prostor střeleckého úseku A / B, HS – hlavní směr střelby (společný pro oba úseky), 1 – střelecký přístřešek na úseku A s 6 – 9 střeleckými stanovišti, 2 – střelecké stanoviště na úseku B, 3 – provozní budova s lékárničkou a hasicími přístroji, 4 – výstřelný prostor úseku A, 5 – výstřelný prostor úseku B, 6 – záchytná skála (společná pro oba úseky), 7 – zemní val (společný pro oba úseky)

 

Aktuality

Nedostupnost střelnice v neděli 9.1.2022

Vážení střelci, v neděli 9.1.2022 nebude z důvodu konání klubové akce střelnice přístupná pro veřejnost. Děkujeme za pochopení! SSK Jílové

ČÍST DÁLE

Nedostupnost střelnice v neděli 26.12.2021

Vážení střelci, v neděli 26.12.2021 budou na střelnici probíhat klubové závody, střelnice nebude přístupná pro veřejnost. Děkujeme za pochopení! SSK Jílové

ČÍST DÁLE

Nedostupnost střelnice v sobotu 4.12.2021

Vážení střelci, v sobotu 4.12.2021 nebude střelnice dostupná pro veřejnost. Díky za pochopení. SSK Jílové

ČÍST DÁLE

Kontakty

Český střelecký svaz, z.s.
Sportovně střelecký klub Jílové,
reg. č. 0256
Jiráskova 133, 511 01 Turnov