Informace o střelnici

Úryvek z provozního řádu střelnice:

Střelnice Jílové je určena pro sportovní a výcvikovou střelbu z místa z ručních zbraní z pevných střeleckých stanovišť i za pohybu. Má charakter stálé, otevřené, nekomerční střelnice, která je určena ke střelbě z krátkých a dlouhých kulových zbraní a dále ke střelbě z automatických zbraní, historických zbraní, neletálních zbraní a brokovnic za vymezených podmínek. Podle státní normy ČSN 39 5401 je střelnice klasifikována jako střelnice kategorie A, třídy 1 a skupiny K i H.

 1. Umístění střelnice: střelnice se nachází v bývalém lomu na kámen asi 500 m na jih od okrajů obcí Radčice a Jílové, v těsné blízkosti křižovatky silnic 3. třídy spojujících obce Jirkov, Radčice a Jílové. Střelnice je přístupná po nezpevněných cestách z jihu a severu. GPS souřadnice střelnice jsou 50.665N, 15.286E, nadmořská výška je 550 m/m. Střelnice je tvořena střeleckým prostorem se dvěma úseky A a B a týlovým prostorem.
 2. Určení střelnice: střelnice je určena pro
  1. sportovní a výcvikovou střelbu civilních osob,
  2. výcvik v rámci střelecké přípravy příslušníků ozbrojených složek (Policie ČR, Vězeňská služba ČR, obecní policie),
  3. střelbu v rámci zkoušek odborné způsobilosti k získání zbrojního průkazu.
 3. Střelecký prostor: je tvořen dvěma samostatnými úseky A a B:
  úsek A – určen pro střelbu z místa z pevných střeleckých stanovišť pod střeleckým přístřeš-kem na vzdálenost 10 až 50 m a pro střelbu z volné plochy před střeleckým přístřeškem z místa i za pohybu na vzdálenost 10 – 45 m;
  úsek B – určen pro střelbu z místa z pevného střeleckého stanoviště na vzdálenost 100 m.
  Současná střelba na obou úsecích není dovolena. Oprávnění ke střelbě na obou úsecích odpovídají třídě střelce podle stupně jeho vycvičenosti v souladu s částí 4.5.
 4. Týlový prostor: je tvořen provozní buňkou za střeleckým přístřeškem, v níž je uložena lékárnička a hasicí přístroje (2 ks).

strelnice_nakres

Legenda:
OPA / OPB – ohrožený prostor střeleckého úseku A / B, HS – hlavní směr střelby (společný pro oba úseky), 1 – střelecký přístřešek na úseku A s 6 – 9 střeleckými stanovišti, 2 – střelecké stanoviště na úseku B, 3 – provozní budova s lékárničkou a hasicími přístroji, 4 – výstřelný prostor úseku A, 5 – výstřelný prostor úseku B, 6 – záchytná skála (společná pro oba úseky), 7 – zemní val (společný pro oba úseky)

 

Aktuality

Brigáda 20.6.

Vážení střelci, na sobotu 20.6.2020 od 8,30 hodin je na střelnici v Jílovém svolána brigáda. Pokud můžete, vezměte s sebou hrábě, lopatu, rýč a krumpáč. Předem děkujeme za Vaši účast.

ČÍST DÁLE

Služby správců 2020

Do sekce Obsazení střelnice, služby správců byl 19.2.2020 vložen rozpis služeb a akcí na celý rok.

ČÍST DÁLE

Členské schůze

Členské schůze obou spolku se budou konat 28.1.2020 od 17 hodin v hasičárně v Jirkově (Železný Brod, Jirkov 2).

ČÍST DÁLE

Kontakty

Český střelecký svaz, z.s.
Sportovně střelecký klub Jílové,
reg. č. 0256
Jiráskova 133, 511 01 Turnov